Fırtına Anı (Mirage) Filmi
Bir Paydada Buluşan Filmler

En Yeni Filmler – Son Yılların Büyük Yankı Uyandıran 19 Etkileyici Filmi!

En yeni filmler listesinde seyirci ve eleştirmenler tarafından son yılların en iyi filmleri arasında gösterilen 2016, 2017, 2018 ve 2019 yapımı filmlerden bazılarını listeledim. 2019 yapımı filmler arasında henüz görme fırsatı bulabildiğim tek film: Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile. Diğer yeni çıkan filmler arasında etki uyandırdıklarını gözlemlediklerimi izleyip değerlendirdikten sonra bu listeye ekleyeceğim.

NotEn yeni filmler listesindeki filmlerin sıralaması 2016 yapımı filmlerden başlayıp 2019 yapımı filmlere ulaşıncaya değin filmlerin çıkış tarihi ve IMDB puanları gözetilerek yapılmıştır.

En Yeni Filmler Listesi 

En Yeni Filmler Bölüm 1: 2016 Yapımı Filmler 

1. Nefesini Tut/Don’t Breathe

Nefesini Tut (Don’t Breathe) Filmi
En Yeni Filmler – Nefesini Tut

IMDB Puanı: 7,1
Yapım Yılı: 2016
Süre: 1 saat 28 dakika

Nefesini Tut Filminin Konusu: Hırsızlık yaparak yaşamlarını sürdüren üç yakın arkadaş Rocky (Jane Levy), Alex (Dylan Minnette) ve Money (Daniel Zovatto) evinde üç yüz bin dolar nakit para bulunan kör bir adamı soymaya karar verirler. Onlara göre bu, şimdiye kadar yaptıkları en kolay iş olacaktır. Bir gece yarısı tüm hazırlıklarını tamamlayıp işe girişirler. Ancak soyacakları adamı hafife almalarının hiç ön göremedikleri bir bedeli vardır.

Kişisel Düşünce Notu: Giderek artan ritmi ile oldukça heyecanlı bir hikâye ortaya koyan Nefesini Tut, gerilim türünü sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım. Ben kendi adıma filmin heyecanlı temposunu çok sevdim. Hatta bazı sahnelerinde farkında olmadan çığlık attığım bile oldu.

2. Frantz

Frantz Filmi
En Yeni Filmler – Frantz

IMDB Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 2016
Süre: 1 saat 53 dakika

Frantz Filminin Konusu: Anna (Paula Beer) nişanlısı Frantz’ı I. Dünya Savaşı sırasında kaybetmiş, bir süredir bu acıyla baş etmeye çalışmaktadır. Hayatta kimsesi olmadığı için ölen nişanlısının anne – babasının yanında yaşamaya devam eden genç kadın her gün Frantz’ın mezarını ziyaret eder. Anna bir gün bu ziyaretlerinden birinde Frantz’ın mezarına çiçek bırakan bir Fransız gençle karşılaşır. İsmi Adrien (Pierre Niney) olan bu genç kendini Anna ve ailesine Frantz’ın çok yakın bir arkadaşı olarak tanıtır. Bunun üzerine Anna, Adrien’e Frantz’ın geçmişi hakkında sorular sormaya başlar. İkili kısa zaman içinde birbirleriyle pek çok şey paylaşacaktır.

Filmden Bir Replik: Bizler, oğullarını elleriyle ölüme gönderen, başkalarının oğullarının ölümlerine ise kadeh kaldıran babalarız. Oğullarımızın ölümünden bizler sorumluyuz.

3. İftarlık Gazoz

İftarlık Gazoz Filmi
En Yeni Filmler – İftarlık Gazoz

IMDB Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 2016
Süre: 1 saat 55 dakika

İftarlık Gazoz Filminin Konusu: Şirin bir Ege kasabasında yaşayan Adem (Berat Efe Parlar) beşinci sınıfı bitirdiği yaz Gazozcu Cibar Kemal Usta’nın (Cem Yılmaz) yanında çıraklık yapmaya başlar. Bu sırada Ramazan ayının ilk günleridir ve Adem camiide dinlediği vaazdan çok etkilenip oruç tutmaya karar vermiştir. Azimli Adem bir yandan çalışıp bir yandan oruç tutmaya çabalar. Susuzluk yüzünden yaşadığı bitkinlik onu türlü maceralara sürüklemek üzeredir.

Kişisel Düşünce Notu: Hayatın kendisi gibi bir film. İçinde komedi ve drama kol kola girip birlikte bağlarda bahçelerde dolaşıyor.

4. Satıcı/Forushande

Satıcı (Forushande) Filmi
En Yeni Filmler – Satıcı

IMDB Puanı: 7,8
Yapım Yılı: 2016
Süre: 2 saat 4 dakika

Satıcı Filminin Konusu: Emad (Şahab Hüseyni) ve Rana (Terane Alidosti) İran’ın Tahran kentinde yaşayan entelektüel bir çifttir. Karı koca birlikte Satıcının Ölümü adlı bir oyunu sahneye koymaya hazırlanırken yaşadıkları apartmanın yıkılmak üzere olduğunu öğrenirler. Bunun üzerine çift Tahran’da yeni bir binaya tanışır; burada Rana’nın kocası zannederek kapıyı açtığı yabancı bir adamın saldırısına uğraması, çiftin yaşamında zor günlerin başlamasına neden olacaktır.

Film Hakkında Not: Satıcı, Asghar Farhadi’ye ikinci En İyi Yabancı Dilde Film Oscarı’nı getiren eseri. Yönetmen aynı daldaki ilk Oscarı’nı 2011 yılında Bir Ayrılık (Coday-i Nadir ez Simin) filmiyle kazanmıştı.

5. Yaşamın Kıyısında/Manchester by the Sea

Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea) Filmi
En Yeni Filmler – Yaşamın Kıyısında

IMDB Puanı: 7,8
Yapım Yılı: 2016
Süre: 2 saat 17 dakika

Yaşamın Kıyısında Filminin Konusu: Geçmişte yaşadıklarından dolayı hayata küsmüş, içine kapanık, sessiz bir adam olan Lee Chandler (Casey Affleck) abisinin ölümünün ardından yeğeni Patrick’le (Lucas Hedges) ilgilenmek zorunda kalır. Bu durum üzüntülü adamın unutmaya çalıştığı bazı şeyleri yeniden hatırlamasına sebep olacaktır.

Kişisel Düşünce Notu: Yaşamın Kıyısında’yı şöyle özetleyebilirim; asla yerinde olmak istemeyeceğiniz bir kahramanın, aslında kahraman olmadığı bir hikâye. Film gücünü, dramasının sarsıcılığından alıyor. Sizi altüst etmesi mümkün olan hikâyelerden korkmuyorsanız mutlaka izleyiniz.

6. Geliş/Arrival

Geliş (Arrival) Filmi
En Yeni Filmler – Geliş

IMDB Puanı: 7,9
Yapım Yılı: 2016
Süre: 1 saat 56 dakika

Geliş Filminin Konusu: On iki uzay aracı dünyanın on iki farklı bölgesine iniş yapar ve o andan itibaren insanlar, uzaylıların neden aralarında olduğunu sorgulamaya başlar. Hükümetler uzaylılarla iletişim kurmaları için alanında uzman birçok kişiyi görevlendirmiştir. Bu görevlilerden biri de Amerikalı dil bilimci Dr. Louise Bank’tir (Amy Adams). Amerikan hükümeti Louise Bank’ten uzaylılara neden burada olduklarını sormanın bir yolunu bulmasını ister. Louise Bank ise konuşma becerisi olmayan bu yaratıklarla iletişim kurmak için çabalarken dil ve iletişim hakkında hiç bilmediği şeyleri keşfeder.

Kişisel Düşünce Notu: Müthiş bir hikâye fikri. Detaylı, incelikli bir kurgu. Hikâyeye can suyunu veren şey; konuşulan dilin düşünce şeklini değiştirdiği önermesi, bence daha çok filme, kitaba ilham vermeli!

7. Âşıklar Şehri/La La Land

Âşıklar Şehri (La La Land) Filmi
En Yeni Filmler – Âşıklar Şehri

IMDB Puanı: 8,0
Yapım Yılı: 2016
Süre: 2 saat 8 dakika

Âşıklar Şehri Filminin Konusu: Hayallerini gerçekleştirmek için Los Angeles’ta bulunan Sebastian (Ryan Gosling) ve Mia’nın (Emma Stone) yolları ikisinin de çabalamaktan yorulduğu bir akşam vakti kesişir. Mia iyi bir aktrist olmak için uğraşırken karşılaştığı aksiliklerden usanmış, Sebastian ise kendi idealleri ile gerçekliğin koşulları arasında sıkışıp kalmıştır. İki genç, hayalperest kalplerinden tutkulu bir aşk devşirirler. Bu sırada zaman onları, birbirlerine mi yoksa hayallerine mi daha çok bağlı olduğu konusunda sınamaya hazırlanmaktadır.

Film Hakkında Not: Âşıklar Şehri 89. Akademi Ödülleri’nde En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Özgün Müzik kategorileri de dahil olmak üzere toplam altı dalda Oscar kazandı. Film ayrıca 74. Altın Küre Ödülleri’nde yedi dalda ödül kazanarak Altın Küre tarihinde en fazla ödül kazanan yapım oldu.

En Yeni Filmler Bölüm 2: 2017 Yapımı Filmler 

1. Anne!/Mother!

Anne! (Mother!) Filmi
En Yeni Filmler – Anne!

IMDB Puanı: 6,6
Yapım Yılı: 2017
Süre: 2 saat 1 dakika

Anne! Filminin Konusu: Yetenekli şair (Javier Bardem) ve güzel karısının (Jennifer Lawrence) kapısı, kalacak yer aradığını söyleyen gizemli bir yabancı tarafından bir gece vakti ansızın çalınır. Şair beklenmeyen misafiri memnuniyetle evine kabul eder, eşi ise aniden ortaya çıkan bu yabancının varlığından rahatsızlık duymaktadır.

Film Hakkında Not: Bu filmi dünyanın yaradılışı ile ilgili bilgileri hatırınızda tutarak izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü hikâyesi ancak kullanılan sembolleri tanımlayabildiğinizde anlama kavuşuyor. Film herkesin beğenisine hitap edecek bir tarza sahip değil; ancak simgesel anlatımları, dini hikâyeleri ve olağan anlatımın dışına çıkan filmleri seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

2. Molly’nin Oyunu/Molly’s Game

Molly'nin Oyunu (Molly's Game) Filmi
En Yeni Filmler – Molly’nin Oyunu

IMDB Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 2017
Süre: 2 saat 20 dakika

Molly’nin Oyunu Filminin Konusu: Dünya standartlarında bir kayakçı olan Molly Bloom (Jessica Chastain) 2002 Kış Olimpiyatları için katıldığı elemelerde ağır şekilde yaralanınca spor kariyerini yarıda bırakmak zorunda kalır. Bu talihsiz olay Molly’nin dünyasını altüst etmiştir. Genç kız kendini toparlamak için bir süreliğine Los Angeles’a taşınır ve burada bir anda kendini birçok ünlü ve varlıklı insanın katıldığı yasa dışı poker oyunlarının içinde bulur.

Film Hakkında Not: Filmin hikâyesi, spor kariyerini noktaladıktan sonra Los Angeles’ın şöhretli insanları için poker oyunları düzenlemeye başlayan Molly Bloom isimli bir kadının gerçek yaşam öyküsüne dayanıyor.

3. Kapan/Get Out

Kapan (Get Out) Filmi
En Yeni Filmler – Kapan

IMDB Puanı: 7,7
Yapım Yılı: 2017
Süre: 1 saat 44 dakika

Kapan Filminin Konusu: Yetenekli bir fotoğrafçı olan Chris Washington (Daniel Kaluuya) kız arkadaşı Rose Armitage’ın (Allison Williams) ailesinin evinde geçireceği hafta sonu için oldukça gergindir. Chris, Afro-Amerikan kökeni nedeniyle kendisine ön yargıyla yaklaşılacağını düşündüğünden bu tanışmayı uzun süre ertelediyse de sonunda Rose’un ısrarları ona galip gelmiştir. İkili birlikte hafta sonunu geçirmek üzere Rose’un ailesinin evine giderler. Burada ev sahipleri ona çok nazik davransalar da Chris kendini bir türlü rahat hissedemeyecektir.

Kişisel Düşünce Notu: Filmdeki hemen her sahneyi “şimdi ne olacak, bunun arkasından ne çıkacak” diye kalbim küt küt atarak izlemiştim. Kapan en yeni filmler listesindeki, bence en heyecan verici film.

4. Kardaki İzler/Wind River

Kardaki İzler (Wind River) Filmi
En Yeni Filmler – Kardaki İzler

IMDB Puanı: 7,7
Yapım Yılı: 2017
Süre: 1 saat 47 dakika

Kardaki İzler Filminin Konusu: Profesyonel bir iz sürücü olan Cory Lambert (Jeremy Renner) ABD’nin Wyoming eyaletindeki gözlerden uzak bir bölgede 18 yaşındaki Natalie Hanson’ın (Kelsey Chow) cansız bedenini bulur. Natalie bu ıssız yere üzerinde havaya uygun kış kıyafetleri bulunmadan, çıplak ayakla yürüyerek gelmiş; sıfırın altındaki soğuğun ciğerlerine dolması nedeniyle de hayatını kaybetmiştir. Polis, FBI ve Cory Lambert, Natalie’yi oraya sürükleyen şeyin ne olduğunu araştırmaya başlarlar. Genç kızın ölümünün perde arkasında yatan olaylar herkesi dehşete düşürecektir.

Kişisel Düşünce Notu: Çok iyi bir polisiye. Filmin anlatım biçimini çok sevdim. İnsanın kafasını allak bullak etmeden devamlılığını koruyabilen bir gizemi, tutarlı bir hikâyesi var. Küçük kasabalarda geçen gizem hikâyelerini sevenler ayrıca beğenecektir.

5. Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri/Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) Filmi
En Yeni Filmler – Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

IMDB Puanı: 8,2
Yapım Yılı: 2017
Süre: 1 saat 55 dakika

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri Filminin Konusu: Yalnız bir anne olan Mildred Hayes (Frances McDormand) kızı öldürüldükten sonra büyük bir öfke buhranının içine girmiş, o günden sonra yaşamına olağan bir şekilde devam edememiştir. Üzüntülü kadının istediği tek şey kızının katilinin cezalandırıldığını bilmektir. Ancak kasaba polisi katilin peşine düşecek hiçbir iz bulamadığı için bu konuda yetersiz kalmıştır. Hayes ise onları harekete geçirmek için kızının öldürüldüğü noktada bulunan üç reklam panosunu kiralayıp bu panolara şu üç yazıyı astırır: “Ölürken tecavüze uğradı”, “Hâlâ tutuklama yok”, “Bu nasıl olur Şef Willioughby?”

Kişisel Düşünce Notu: Filmin baş kahramanı Mildred Hayes sinemada gördüğüm en etkileyici kadın karakterlerden biri. Olağanüstü bir iradesi ve cesareti var. O kadar kendinden emin ki üzerine taş atmaya kalksanız taş havada giderken kendi kendine kırılır, ona dokunmaya cesaret edemeyeceğinden. Filme gelecek olursam Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri en yeni filmler listesini hazırlarken özellikle arayıp izlediğim bir filmdi. Filmi Oscar adayı filmleri incelerken keşfettim ve bu zamana kadar adını sıkça duymamış olmama hayret ettim. Bence hiç vakit kaybetmeden izleyiniz. -Filmin oyuncu kadrosunda Game of Thrones‘ta Tyrion Lannister karakterini canlandıran Peter Dinklage’ın yer alıyor olması da işin cabası.-

En Yeni Filmler Bölüm 3: 2018 Yapımı Filmler 

1. Fırtına Anı/Durante la Tormenta

Fırtına Anı (Mirage) Filmi
En Yeni Filmler – Fırtına Anı

IMDB Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 2018
Süre: 2 saat 8 dakika

Fırtına Anı Filminin Konusu: Takvimler 1989 yılını gösterirken Avrupa üzerinde büyük bir fırtına meydana gelmiş; bu sırada Nico isimli 12 yaşındaki bir çocuk bilmeden karşı komşusu Pietro’nun karısını öldürmesine şahitlik etmiştir. Gördükleri karşısında paniğe kapılıp sokağa fırlayan Nico, hızla gelen bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybeder. Bu olaydan yirmi beş yıl sonra Vera (Adriana Ugarte) isimli genç bir kadın, kocası ve kızıyla birlikte eskiden Nico’nun yaşadığı eve taşınır. O günlerde yine bir fırtına kopar ve Vera, evindeki bir televizyon ve kamera aracılığıyla geçmişteki Nico’yla bağlantı kurar. Nico’nun hikâyesini bilen genç kadın ona dikkatli olmasını söyleyerek çocuğun hayatını kurtarır. Ancak Nico’nun hayatını kurtarmış olması Vera’nın bugünkü yaşamında büyük değişimlere yol açacaktır.

Kişisel Düşünce Notu: Oriol Paulo gizem türünün çok sevdiğim bir yönetmeni. Onu, Ceset ve Davetsiz Misafir filmlerinden hatırlarsınız. (Bu filmlerin konularını sürpriz sonlu filmler listemde açıklamıştım.) Ters köşe film yapma konusunda gitgide ustalaştığını düşündüğüm bir yönetmen. Her ne kadar 2018 yılında Netflix için çektiği Fırtına Anı filminde ters köşe olamasam da hâlâ yönetmenin sinemada gizem türünde önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Bu arada ters köşe olamadığımı söylemem sizi filmi izlemekten alıkoymasın; Fırtına Anı sonunu tahmin etseniz de etmeseniz de izlemesi gayet zevk veren bir film.

2. Upgrade

Upgrade Filmi
En Yeni Filmler – Upgrade

IMDB Puanı: 7,6
Yapım Yılı: 2018
Süre: 1 saat 40 dakika

Upgrade Filminin Konusu: Teknolojinin inanılmaz boyutlara ulaştığı yakın gelecekte işlerini eski yöntemlerle yürütmeye devam eden tamirci Gray Trace (Logan Marshall-Green) onardığı arabayı teslim etmek üzere dünyanın en ünlü teknoloji yaratıcılarından Eron Keen’in (Harrison Gilbertson ) evine gider. Burada Eron, Gray ve eşine -karısı Asha da (Melanie Vallejo) Gray’le birlikte oraya gitmiştir- uzun süredir üzerinde çalıştığı son teknoloji harikası çipi tanıtır. Gray insan bedenini yönetebilen çipe ilkin onu yabancılayarak bakar ancak kısa zaman içinde bu olağanüstü şeyle fazlasıyla içli dışlı olacaktır.

Kişisel Düşünce Notu: Bilim-kurguyu pek fazla sevmeyen biri olarak Upgrade benim gayet ilgimi çeken bir film oldu. Sanırım bunda filmde kurgulanan şeyin yakın gelecekte gerçekten yaşanacağını düşünmemin etkisi var. Robotlar, çipler, düşünce gücü ile çalışan makineler… Keşke yüzyıllarca yaşayıp teknolojinin daha neler neler yapabileceğini bizzat görebilsem.

3. Ölümlü Dünya

Ölümlü Dünya Filmi
En Yeni Filmler – Ölümlü Dünya

IMDB Puanı: 7,8
Yapım Yılı: 2018
Süre: 1 saat 47 dakika

Ölümlü Dünya Filminin Konusu: Herkesten saklamaları gereken bir mesleği icra eden Mermer ailesi üyeleri, bağlı oldukları kuruluşun kendilerini ziyaret etmesi üzerine başlarına büyük bir bela açıldığının farkına varırlar. Aile üyelerinden Serbest Mermer (Feyyaz Yiğit) yasak olduğunu bildiği halde yakın çevresine mesleğinin ne olduğunu açıklamış; hatta deyim yerindeyse bu konuda arkadaşlarına hava basmıştır. Durum ortaya çıkınca kuruluş Serbest’i sorguya götürmek ister. Ancak baba Gazanfer Mermer (Ahmet Mümtaz Taylan) onlara karşı koyar ve bu olayın ardından kuruluş ile Mermer ailesi arasında amansız bir kaçma kovalamaca başlar.

Kişisel Düşünce Notu: Kalburüstü bir yerli komedi. Özellikle Feyyaz Yiğit’in yer aldığı sahneler çok eğlenceli.

4. Roma

Roma Filmi
En Yeni Filmler – Roma

IMDB Puanı: 7,8
Yapım Yılı: 2018
Süre: 2 saat 15 dakika

Roma Filminin Konusu: Meksiko’nun “Roma” adlı bölgesinde hali vakti yerinde bir ailenin yanında hizmetçilik yapan Cleo (Yalitza Aparicio) bir yandan üstlendiği sorumlulukları yerine getirmeye çalışırken bir yandan da kendi hayatındaki sorunlarla uğraşır. Genç kadın bir süre Fermin (Jorge Antonio Guerrero) adlı bir gençle gönül ilişkisi yaşamış ve bu ilişkiden hamile kalmıştır. O bunları yaşarken patronu Sofia (Marina de Tavira) da kocası tarafından terk edilir. İki kadın çok farklı dünyalara sahip olsalar da hayat onları aynı sorunlarla üzmektedir.

Kişisel Düşünce Notu: Roma geçen senenin en tartışmalı filmlerinden biriydi. Kimi seyirci filmin çok abartıldığını düşündü kimi seyirci ise aldığı övgüleri hak ettiğini. Ben kendi adıma filmi çok başarılı bulan taraftanım. Yönetmen Alfonso Cuarón gayet sade ve olağan bir hikâyeyi, müthiş bir görsel sunumla sinemaya aktarmış. Bu yüzden bence hem topladığı övgüleri hem de kazandığı En İyi Yabancı Dilde Film Oscarı’nı sonuna kadar hak ediyor.

-Zaten beceri sade olanı ustaca işlemekte. Bunu da unutmayalım.-

5. Müslüm

Müslüm Filmi
En Yeni Filmler – Müslüm

IMDB Puanı: 8,2
Yapım Yılı: 2018
Süre: 2 saat 16 dakika

Müslüm Filminin Konusu: Müslüm geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden usta sanatçı Müslüm Gürses’in yaşamından kesitler aktaran bir biyografi filmi. Senaryosu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi tarafından birlikte kaleme alınan filmde ünlü sanatçının çocukken yaşadığı zorlukları, adım adım şöhrete nasıl ulaştığını ve eşi Muhterem Nur’la olan ilişkisini izliyoruz.

Kişisel Düşünce Notu: Müslüm yüksek sayıda bir izlenme oranına ulaştı ama eğer hâlâ izlemediyseniz diye en yeni filmler listesine eklemek istedim. Bence 2018’in en iyi yerli filmiydi (izlediklerim arasında). Mutlaka mutlaka izlenilmeli.

6. Yeşil Rehber/Green Book

Yeşil Rehber (Green Book) Filmi
En Yeni Filmler – Yeşil Rehber

IMDB Puanı: 8,3
Yapım Yılı: 2018
Süre: 2 saat 10 dakika

Yeşil Rehber Filminin Konusu: Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley (Mahershala Ali), Güney Amerika’da çıkacağı turnede kendisine eşlik etmesi için Tony Lip (Viggo Mortensen) isimli özel bir korumayla anlaşır. O yıllarda Amerika’nın güney eyaletlerinde ırkçılık en şiddetli biçimde varlığını sürdürmektedir; beyazlar ve Afro-Amerikalılar arasında korkunç ayrımcılıklar vardır. Dr. Don Shirley bu koşullar altında turneye çıkıp konserlerini gerçekleştirmeye başlar. Ancak turne sırasında karşılaştığı ayrımcılıklar başarılı müzisyenin topladığı alkışların tadını çıkaramamasına neden olacaktır.

Filmden Bir Replik: Dünya ilk adımı karşı taraftan bekleyen yalnız insanlarla dolu.

En Yeni Filmler Bölüm 4: 2019 Yapımı Filmler 

1. Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile Filmi
En Yeni Filmler – Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

IMDB Puanı: 6,7
Yapım Yılı: 2019
Süre: 1 saat 50 dakika

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile Filminin Konusu: Bekâr bir anne olan Liz Kendall (Lily Collins), ona son derece sevecen biçimde yaklaşan Ted Bundy (Zac Efron) isimli genç adama âşık olur. İkili sevgili olduktan bir süre sonra Ted, bazı korkunç suçlamalarla karşı karşıya kalır. Liz, sevdiği adama güvenmekle polisin söylediklerine inanmak arasında büyük gelgitler yaşayacaktır.

Kişisel Düşünce Notu: Bu filmle ilgili çok garip bir durum var. Anlatılan öykü zaten gerçek bir öykü ve olan biten çoğu insan tarafından biliniyor. Ama yine de filmde bazı şeyler sürpriz olarak verilmek istenmiş, bunu biraz tuhaf buldum. (Belki bilmeyen vardır diye ben de konudan açık açık bahsetmiyorum.) Tabii yine de – en yeni filmler listesine eklediğime göre – filmin izlenilebilir olduğunu düşünüyorum. Blogun sloganı “iyi bir hikâyeye sahip filmler burada” olduğu için izleyip vakit kaybı olduğunu düşündüğüm tek bir filme bile burada yer vermiyorum. Dolayısıyla bu blogta önerilen tüm filmlerin en azından ortalamanın üstü olduğuna itimat edebilirsiniz. Ve bu filmi de kusurlarına rağmen gayet ilginç bularak izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Ek Not: Bir filmi izlemeden önce her yönüyle didik didik ettiğim için genelde izleyip önerdiğim çoğu film ortalama üstünün de kat kat üstünde oluyor. (Bence tabii.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir